O nás

Tradícia od roku 1973

Tradície sa v dnešnom svete stali veľkou vzácnosťou. Miesta, kde ich ešte možno nájsť sú vyhľadávané a atraktívne. S jednou z krásnych a príjemných 100 ročných tradícií pečenia husí sa môžte zoznámiť i Vy, ak zavítate do malej dedinky na úpätí Malých Karpát - do Slovenského Grobu (20 km od Bratislavy).

Pútnici sa zvyknú zastaviť v prvom dome na okraji dediny - ak tak urobíte i Vy, ocitnete sa v útulnom rodinnom prostredí u rodiny Jajcayových.

about-photo

V celom dome sa šíri neodolateľná vôňa do zlatista a chrumkava upečenej husi. Pán domáci Vám naleje pohárik jagavého moku, a kým labužnícky vychutnávate vzácnu pochúťku - husaciu pečienku, pani domáca Vám porozpráva o dlhoročnej grobskej tradícii pečenia husi. Tento zvyk preslávil Slovenský Grob po celom Slovensku, ale aj ďaleko za hranicami našej vlasti. Medzitým Vašu upečenú húsku vyberajú z hlineného pekáča, obložia lokšami a pohľad na rozvoňanú misu omámi Vaše zmysly.

Nuž v takomto prostredí sa nielen veľmi príjemne oslavujú rôzne jubileá, ale sa aj oveľa príjemnejšie hovorí o témach pracovných, či obchodných. A Vaši hostia budú s našením spomínať na túto vzácnu slovenskogrobskú tradíciu pečených husí a husacej pečienky.

O Váš nevšedný kulinársky zážátok sa tu stará už štvrtá generácia. Chrumkavú husaciu pochúťku pripravovala a rodinný recept uchovávala stará mama i mama dnešnej pani domácej, ktorá zase žezlo odovzdáva svojim deťom. Z minulosti zachovanú tradíciu mladá generácia pestuje a ďalej rozvíja vďaka získaným skúsenostiam i nadobudnutému vzdelaniu v tomto odbore. Dcéra Danka víta hostí ako profesionálna, šarmantná, pritom vľúdna a príjemná hostiteľka a syn Miroslav je chýrny a uznávaný somellier - znalec kvalitných vín. Naša Vínna karta obsahuje približne 290 druhov vín, ktoré zväčša pochádzajú zo Slovenska, ale nachádzajú sa tam aj vína zo zahraničia. Reštaurácia v roku 2002 získala titul za najlepšiu "Vínnu kartu" na Slovensku. Na Vašu návštevu u rodiny Jajcayových budete dlho spomínať.