UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Kráľovstvo husaciny, zaujímavosti v okolí, ubytovanie, taxi služby.

ZAUJÍMAVOSTI

Kráľovstvo husaciny

Slovenský Grob

Malebná obec Slovenský Grob sa len nedávno stala oficiálnym Kráľovstvom husaciny. Samozrejme so všetkým, čo kráľovstvu prináleží. Má svoju hymnu, svoj erb aj sochu. Pivnica u zlatej husi je inšpiratívnym miestom, kde Vám pripravíme husacie špeciality v tej najvyššej  kvalite a podľa tradičných receptov.

Malokarpatské múzeum

Pezinok

Malokarpatské múzeum v Pezinku je regionálnym múzeom. Ako také sa zameriava na históriu vinohradníctva v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a históriu vína, ktoré predurčili a ovplyvnili dejinný vývoj a životy ľudí v tomto regióne.

Jazdecký areál Rozálka

Pezinok

Moderný jazdecký areál spolu s trojhviezdičkovým hotelom je súčasťou Areálu zdravia Rozálka. Rozprestiera sa na okraji Pezinka pod Malými Karpatami, 14 km od Bratislavy, časť Rača. Každoročne sa v areáli konajú jazdecké podujatia národného i medzinárodného významu.

Slnečné jazerá

Senec

Slnečné jazerá v Senci sú jedným z najznámejších a najnavštevovanejších  letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku. 5 samostatných jazier · vodná plocha 100 ha· hĺbka vody až 10 m stanový a karavanový kemp Areál Slnečné jazerá ohraničuje mesto Senec.

Vodný svet Aquathermal

Senec

Oddych pri vode pre malých aj veľkých, pre plavcov aj neplavcov. Zažite silu harmónie tela a duše v modernej wellness oáze. Využite možnosť intenzívne si zaplávať v samostatnom, krytom a temperovanom plaveckom bazéne.

Hrad Červený Kameň

Červený Kameň

Najkrajším hradom v Malých Karpatoch, ležiacim len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy je jeden z najzachovanejších slovenských hradov Červený Kameň. V 16. storočí bol prestavaný na mohutnú pevnosť s fortifikačným systémom patriacim k vrcholom vtedajšej vojensko-obrannej stratégie.

Kaštieľ Budmerice

Budmerice

Rozľahlým anglickým parkom na okraji Budmeríc sa tiahne dlhá topoľová aleja, na ktorej konci sa návštevníkom naskytá prekrásny pohľad na rozprávkový kaštieľ vybudovaný koncom 19. storočia miestnym zemepánom Jánom Pálffym.

Smolenický zámok

Smolenice

Jednou z najväčších turistických atrakcií východného úpätia Malých Karpát je „rozprávkový“ Smolenický zámok. Patrí k najvýznamnejším romanticky upraveným stavbám na Slovensku podľa vzoru stredofrancúzskych zámkov.

Jaskyňa Driny

Smolenice

Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát. V porovnaní s našimi ostatnými sprístupnenými jaskyňami, predstavuje sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.

TAXI SLUŽBY

Mercedes Limousine

Bratislava

+421 911 342 111

Taxi

Pezinok
Taxi Roman

+421 910 239 777

taxi@rm-servis.eu

Taxi

Bratislava

Taxi Bratislava

+421 948 262 666

+421 903 262 666

UBYTOVANIE

Hotel Tilia

Pezinok

Štýlový Hotel Tilia je situovaný v centre mesta Pezinok vo vzdialenosti 20 km od Bratislavy. V blízkosti hotela nájdete rôzne pamiatky. Jedna historická pivnica, pod názvom Pezinský Pereš, je aj súčasťou hotela. Hotel disponuje wellness centrom a konferenčnými priestormi.

Hotel Rozálka

Pezinok

Hotel Rozálka je súčasťou Areálu zdravia. Spolu so športovým jazdeckým areálom leží na okraji mesta Pezinok, v objatí prírody pod zelenými kopcami Malých Karpát. Hotelový komplex je vhodným miestom pre aktívnu dovolenku v prírode a firemné podujatia.

Hotel Vinársky Dom

Pezinok

Hotel Vinársky dom sa nachádza priamo v centre malebného mesta Pezinok, ležiacom na úpätí Malých Karpát, len 20 km od hlavného mesta Bratislavy. Je ideálnym miestom na usporiadanie väčších aj menších rodinných či firemných akcií.

Sheraton Bratislava Hotel

Bratislava

Hotel Sheraton Bratislava je 5-hviezdičkový hotel v centre Bratislavy a tvorí súčasť multifunkčného komplexu Eurovea. Hneď oproti hotelu Sheraton Bratislava sa nachádza nová budova Slovenského národného divadla.

Scroll to Top